Biuletyn Informacji Publcznej

fb.com/ZSPKrosnoOdrzanskie

SZKOLNA TELEWIZJA
WYRÓŻNIENIA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ASTRONOMICZNYM.
W dniu 20.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym „Odkryjmy tajemnice Wszechświata”. Zadaniem uczestników było napisanie referatu, dotyczącego zagadnień astronomicznych, przygotowanie prezentacji oraz przedstawienie jej podczas finału konkursu.

Zobacz zdjęcia...

Naszą szkolę reprezentowali: Anna Szopna uczennica klasy III B i Patryk Pospiech uczeń klasy III T, którzy przygotowali pracę na temat: „Granicy Wszechświata” oraz Aleksandra Kuczera uczennica klasy III A i Mateusz Kopeć uczeń klasy I B, którzy przygotowali pracę na temat: „Budowy i charakterystyki Marsa”. Do konkursu uczniów przygotowywał nauczyciel fizyki Mieczysław Maćkowiak. W konkursie brało udział ponad 20 zespołów, reprezentujących gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorami byli: Instytut Astronomii im. Profesora Janusza Gila Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze oraz Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus. Nasi koledzy za swoje prezentacje otrzymali wyróżnienia. Udział w finale poszerzył wiedzę uczniów z dziedziny astronomii oraz rozumienia zjawisk zachodzących we Wszechświecie. Uczestnictwo w konkursie przygotowuje także do samodzielnej wypowiedzi i prezentacji swojej wiedzy oraz charakteryzowania i analizowania różnych zjawisk astronomicznych. Podczas przerwy uczniowie mieli okazję obejrzeć w Centrum Nauki Keplera film o „Charakterystyce i własnościach Wszechświata”. Na zakończenie finału wszyscy uczniowie zostali obdarowani dyplomami i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Żegnając się w bardzo dobrych nastrojach uczestnicy finału umawiali się już na następną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.
admin | 22.03.2017 komentarz[0] |
Adres:
66-600 Krosno Odrz.
Telefon:
(0-68) 383-50-52
Fax:
(0-68) 383-50-22
Sekretariat: sekretariat@zsp.powiatkrosnienski.pl
Biblioteka: biblioteka@zsp.powiatkrosnienski.pl

Nd Pn Wt Sr Cz Pt So

© 2004 LO Krosno. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.005 | powered by jPORTAL 2