*** NOC NAUKOWCËW 20.03.2018 KLIKNIJ TUTAJ A DOWIESZ SI╩ WI╩CEJ...*** DNI OTWARTE SZKOúY 24.04.2018 KLIKNIJ TUTAJ A DOWIESZ SI╩ WI╩CEJ... ***

Biuletyn Informacji Publcznej

fb.com/ZSPKrosnoOdrzanskie

SZKOLNA TELEWIZJA
DZIE├Ĺ J├ŐZYK├ôW OBCYCH.
26 wrzeœnia obchodzimy Europejski Dzieñ Jêzyków (EDJ). To coroczne œwiêto jêzyków ustanowione zosta³o w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najwa¿niejszym przes³aniem jest promowanie nauki jêzyków obcych, wielojêzycznoœci i ró¿norodnoœci jêzykowej.

Zobacz zdjêcia...

W tym roku nasza szko┬│a w┬│┬╣czy┬│a si├¬ w obchody ┼ôwi├¬ta 28 wrze┼ônia, a nauczyciele j├¬zyk├│w obcych przygotowali liczne atrakcje i konkursy dla swoich uczni├│w. To by┬│o wspania┬│e i niezapomnianewidowisko, a zacz├¬li je nasi prowadz┬╣cy Adrianna Sierko i Aleksander Nowak. Nasze showsk┬│ada┬│o si├¬ ze skecz├│w przygotowanych przez uczni├│w klas pierwszych oraz kr├│tkiego, zabawnego filmu, kt├│rego przes┬│aniem by┬│a zach├¬ta do nauki j├¬zyk├│w obcych. Dzi├¬ki skeczom zaprezentowanym przez uczni├│w naszej szko┬│y mogli┼ômy pozna├Ž angielskie poczucie humoru, a dodatkowo sprawdzi├Ž swoje umiej├¬tno┼ôci j├¬zykowe.Mi├¬dzy popisami aktorskimi wys┬│uchali┼ômy wyst├¬pu Sandry Zaborowicz z klasy 1b we wspania┬│ejÔÇô nieco rzewnej piosence Christiny Aguilery , przy pianinie zasiad┬│ cz┬│owiek o wielu talentach Aleksander Nowak. Znany hip-hopowiecD.Olearczyk oczarowa┬│ publiczno┼ô├Ž wspania┬│ym wyst├¬pem tanecznym. Uczniowie klas pierwszych w zespo┬│ach dwuosobowych mieli okazj├¬ pokaza├Ž swoje umiej├¬tno┼ôci w trakcie konkursie wiedzy o krajach europejskich. Zmagali si├¬ m.in. z bardzo trudnymi przys┬│owiami w wersji angielskiej i niemieckiej. The devil is not so black as he is painted. ( Der Teufelistnichtsoschwarz, wie manihnmalt.), cho├Ž diabe┬│ jest nie tak czarny jak go maluj┬╣ - uczniowie dobrze odpowiadali, cho├Ž nie by┬│o to ┬│atwe, jak mog┬│o si├¬ wydawa├Ž. Uczniowie klas pierwszych byli bardzo aktywni i kreatywni, r├│wnie ┬┐ywio┬│owo dopingowali swoich koleg├│w. Zabawa by┬│a przednia, du┬┐o ┼ômiechu i pozytywnej energii, ale z niez┬│┬╣ dawk┬╣ wiedzy. Sami uczniowie ju┬┐ po konkursie m├│wili, ┬┐e impreza mia┬│a charakter integracyjny i by┬│a na luzie. W tum roku uda┬│o nam si├¬ zrealizowa├Ž kilka inicjatyw: klasyczne dekoracje szko┬│y (flagi, postery i plakaty z ciekawostkami nt. j├¬zyk├│w) i jak zwykle mile widziany bufet z mniej lub bardziej tradycyjnymi daniami kuchni europejskich (m┬│odzie┬┐ licealna jest zawsze g┬│odna!). Wszystkim pi├¬knie dzi├¬kujemy, nauczycielom j├¬zyk├│w obcych, a szczeg├│lnie p. ┬úukaszowi ┼ĺmia┬│kowiza re┬┐yseri├¬ i wspania┬│┬╣ zabaw├¬, a m┬│odzie┬┐y za barwne pomys┬│y i niezapomniane chwile. Zapraszamy za rok!
admin | 04.10.2017 komentarz[0] |
Adres:
66-600 Krosno Odrz.
Telefon:
(0-68) 383-50-52
Fax:
(0-68) 383-50-22
Sekretariat: sekretariatzsp@op.pl
Biblioteka: bibliotekazspkrosno@op.pl

Kwiecie˝
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So

© 2004 LO Krosno. Wszelkie prawa zastrze┐one.
0.019 | powered by jPORTAL 2