Biuletyn Informacji Publcznej

fb.com/ZSPKrosnoOdrzanskie

SZKOLNA TELEWIZJA
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej.

Zobacz zdjęcia...

W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody święta 28 września, a nauczyciele języków obcych przygotowali liczne atrakcje i konkursy dla swoich uczniów. To było wspaniałe i niezapomnianewidowisko, a zaczęli je nasi prowadzący Adrianna Sierko i Aleksander Nowak. Nasze showskładało się ze skeczów przygotowanych przez uczniów klas pierwszych oraz krótkiego, zabawnego filmu, którego przesłaniem była zachęta do nauki języków obcych. Dzięki skeczom zaprezentowanym przez uczniów naszej szkoły mogliśmy poznać angielskie poczucie humoru, a dodatkowo sprawdzić swoje umiejętności językowe.Między popisami aktorskimi wysłuchaliśmy występu Sandry Zaborowicz z klasy 1b we wspaniałej– nieco rzewnej piosence Christiny Aguilery , przy pianinie zasiadł człowiek o wielu talentach Aleksander Nowak. Znany hip-hopowiecD.Olearczyk oczarował publiczność wspaniałym występem tanecznym. Uczniowie klas pierwszych w zespołach dwuosobowych mieli okazję pokazać swoje umiejętności w trakcie konkursie wiedzy o krajach europejskich. Zmagali się m.in. z bardzo trudnymi przysłowiami w wersji angielskiej i niemieckiej. The devil is not so black as he is painted. ( Der Teufelistnichtsoschwarz, wie manihnmalt.), choć diabeł jest nie tak czarny jak go malują - uczniowie dobrze odpowiadali, choć nie było to łatwe, jak mogło się wydawać. Uczniowie klas pierwszych byli bardzo aktywni i kreatywni, równie żywiołowo dopingowali swoich kolegów. Zabawa była przednia, dużo śmiechu i pozytywnej energii, ale z niezłą dawką wiedzy. Sami uczniowie już po konkursie mówili, że impreza miała charakter integracyjny i była na luzie. W tum roku udało nam się zrealizować kilka inicjatyw: klasyczne dekoracje szkoły (flagi, postery i plakaty z ciekawostkami nt. języków) i jak zwykle mile widziany bufet z mniej lub bardziej tradycyjnymi daniami kuchni europejskich (młodzież licealna jest zawsze głodna!). Wszystkim pięknie dziękujemy, nauczycielom języków obcych, a szczególnie p. Łukaszowi Śmiałkowiza reżyserię i wspaniałą zabawę, a młodzieży za barwne pomysły i niezapomniane chwile. Zapraszamy za rok!
admin | 04.10.2017 komentarz[0] |
Adres:
66-600 Krosno Odrz.
Telefon:
(0-68) 383-50-52
Fax:
(0-68) 383-50-22
Sekretariat: sekretariatzsp@op.pl
Biblioteka: bibliotekazspkrosno@op.pl

Nd Pn Wt Sr Cz Pt So

© 2004 LO Krosno. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.01 | powered by jPORTAL 2